Дизайн
Є кілька речей, які варто знати замовнику сайтів. Це необхідно для того, щоб Ви, висловлюючи свої побажання щодо вигляду свого сайту , могли використовувати досвід інших, і не отримали у результаті недосвідченості шедевр “колгоспоного барокко”. Інколи буває, що задовольнивши особисті уявлення клієнта щодо “гарного сайту” , виконацю соромно зізнатися, що над цим поектом працював він, хоча клієнт пішов дуже задоволений. Отже, щоб не отримати таку неприємну ситуацію прочитайте, будь ласка, нижчевикладене.

 

1

Дизайн сайта – засіб, а не мета. Відвідувач приходить за інформацією. Він не має довго вишукувати її поміж елементами вашого дизайну. Дизайн сайта не повинен відволікати від змісту, він слугує для відокремлення основної інформації, приведення інформації до зрозумілого і зручного для сприйняття вигляду. Винаходити велосипед у більшості випадків не лишеп не еффективно, але має прямо протилежний еффект. Подумайте, чому програми для Windows дуже схожі одне на одного.

 

2

Створюйте свій сайт на основі простих і зрозумілих систем навігації. Користувач має чітко розуміти, на яку сторінку він потрапить, коли скористається посиланням на вашому сайті. Він має знати, де знаходитися і як перейти з цієї сторінки на іншу. Користувач не буде і не повинен разбиратися в занадто оригінальній навігації по сайту. Без особливої необхідності не варто використовувати випадаючі меню, згорнуті списки и т.п. в дизайні сайту. Крім того, такі конструкції не завжди адекватно сприймаються пошуковими системами.

 

3

Правильне форматування тексту дуже важливе. Згідно дослідженням, відвідувачам важко сприймати маленький шрифт, хоч він і виглядає краще на сторінці. Використовуйте нумеровані списки, розбивайте текст на невеликі абзаци. Не намагайтеся завалити відвідувача одразу всією інформацією. Вигадайте цікаві заголовки, постарайтеся включити до них ключові слова, це важливо для просування сайту.

 

4

Посилання мають виділятися і бути, бажано, текстовими. Якщо цей текст – посилання, то відвідувачу це повинно бути інтуітивно зрозуміло. Посилання обов’язково має бути іншого кольору і ,бажано, пікресленим. Текстові посилання набагато краще індексуються пошуковими ситемами, ніж графічні. Правильна комбінація графічних і текстових посилань при розробці дизайну сайту забезпечить найкраще розуміння сайту.

 

5

Відвідувачі ігнорують банери і все, що на них схоже. Не використовуйте в дизайні сайту мигаючі блоки. Переважна більшість користувачів стомилися від перевантажених флеш-рекламою сайтів, вони намагаються «не помічати» блоки з анімацією, за розміром схожі на банери. Незвичайні еффекти і нестандартні шрифти також успішно ігноруються. Гарні і оригінальні статичні блоки в стилі дизайна вашого сайту притягнуть більше уваги і не будуть подразнювати ваших потенційних клієнтів.

 

6

Фото і графіка мають бути якісними. Часи дуже повільного і дорогого інтернету закінчились, а тому в дизайні сайту потрібно використовувати якісні зображення, без слідів компресії, без “розводів”, «пятен» і маркуванні з сайтів-конкурентів. Зображення зі «стандартними американськими посмішками», взяті з якогось старовинного кліпарту, використовувати у оформленні свого сайту також не варто.

 

7

Думайте про пошукову оптимізацію вже на етапі розробки дизайну сайту. Тексти на вашому веб-сайті мають бути грамотно складені. В них не повинно бути змістовних і граматичних помилок. Тексти мають бути оригінальними – пошукові системи вміють визначати джерело і карати за плагіат зниженням рейтинга. Тексти потрібно складати з врахуванням ключових слів. Але зловживати цим не варто – можна отримати зворотний ефект.

Якщо ви або ваші працівники не досить впевнено відчуваєте себе у сфері просування сайтів, довірте цю роботу стороннім спеціалістам. Так ви вбережете сайт від штрафів з боку пошуковиків і в результаті вийде дешевше.

 


Повернутися